У приміщенні школи є НАЙПРОСТІШЕ УКРИТТЯ:   підвальне приміщення закладу освіти  - 500 кв.м, .

Експрес-інформація

Про небезпеку виявлення підозрілих вибухових предметів

 

На сьогоднішній день значні зусилля Державної служби України з надзвичайних ситуацій направлені на організацію та здійснення заходів щодо попередження виникнення надзвичайних подій, пов’язаних із терористичними актами.

Найбільш шокуючими є вибухові пристрої, цинічно замасковані під предмети побуту та дитячі іграшки, що, в першу чергу, призначені для травмування та враження малечі.

Шановні батьки! Роз’яснюйте дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під’їзді, може становити небезпеку для життя. Цими предметами можуть бути звичайні сумки, пакунки, згортки, коробки, іграшки і т.д. Зовнішній вигляд предмета може приховувати справжнє його призначення – вибуховий пристрій. Тому, саме Ви, відповідаєте за життя і здоров’я своїх дітей! Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї ситуації чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд із ним (батарейки, акумулятори тощо);

- наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

 

Категорично забороняється:

- торкатися предмету і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

Красилівський районний сектор ГУ ДСНС у Хмельницькій області закликає дотримуватись першочергових дій у разі виявлення ознак вибухового пристрою або схожих на нього предметів!

 

Під час виявлення підозрілих предметів телефонувати 101 або 102!